Przejdź do:

TALC

Nazwa zwyczajowa: Talk

Opis

Uwodniony krzemian magnezowy. Występuje naturalnie w przyrodzie w postaci minerału steatytu.
 

Działanie kosmetyczne

Zabezpiecza skórę przed podrażnieniem, poprzez ułatwianie poślizgu. Z tego względu szczególne zastosowanie ma w kosmtykach dla dzieci, Natomiast w kosmetykach kolorowych jest używany jako substancja matująca.

 

Funkcja w kosmetyku

Substancja absorbująca wilgoć. Zmniejsza tłustość kosmetyku, co powoduje poprawienie parametrów sensorycznych kosmetyku. Działa przeciwzbrylająco głównie stosowany jako baza pudrów oraz jako dodatek do mydeł.
 

Regulacje prawne

Dozwolony do stosowania w ograniczonym stężeniu. Talk znajduje się na liście substancji dozwolonych do stosowania w kosmetykach wyłącznie w ograniczonej ilości, zakresie i warunkach stosowania. Ograniczenia określone są dla rodzaju produktu oraz aplikowanej części ciała:

  • w zasypakch dla dzieci poniżej 3  lat
  • w innych produktach
     

Bezpieczeństwo

W zasypkach dla dzieci poniżej 3 lat na opakowaniu kosmetyku powinno być umieszczone ostrzeżenie - "Chronić przed dostaniem się do ust i nosa dziecka".

Więcej informacji na temat bezpieczeństwa stosowania substancji w kosmetykach znajdziesz na stronie Amerykańskiej Agencji FDA, a także na stronie Komisji Europejskiej.
 

Powiadom Znajomego
Zamknij