Grupa funkcyjna

  • Składniki bazowe
  • Składniki aktywne
  • Konserwanty
  • Filtry UV
  • Barwniki
  • Substancje zapachowe

Funkcja w produkcie

Emulgator W/O, składnik umożliwiający powstanie emulsji. Emulsja to forma fizykochemiczna, która powstaje przez połączenie (wymieszanie) fazy wodnej z fazą olejową. Przykładem emulsji kosmetycznych są kremy, mleczka, balsamy. Modyfikator reologii, wpływa na konsystencję kosmetyku, powoduje wzrost lepkości preparatu. Jest stabilizatorem emulsji, chroni przed rozwarstwieniem, w efekcie przedłuża trwałość produktu. Emulgator W/O, składnik umożliwiający powstanie emulsji. Emulsja to forma fizykochemiczna, która powstaje przez połączenie (wymieszanie) fazy wodnej z fazą olejową. Przykładem emulsji kosmetycznych są kremy, mleczka, balsamy. Modyfikator reologii, wpływa na konsystencję kosmetyku, powoduje wzrost lepkości preparatu. Jest stabilizatorem emulsji, chroni przed rozwarstwieniem, w efekcie przedłuża trwałość produktu. Emulgator W/O, składnik umożliwiający powstanie emulsji. Emulsja to forma fizykochemiczna, która powstaje przez połączenie (wymieszanie) fazy wodnej z fazą olejową. Przykładem emulsji kosmetycznych są kremy, mleczka, balsamy. Modyfikator reologii, wpływa na konsystencję kosmetyku, powoduje wzrost lepkości preparatu. Jest stabilizatorem emulsji, chroni przed rozwarstwieniem, w efekcie przedłuża trwałość produktu.

Działanie kosmetyczne

Emolient tzw. tłusty. Zastosowany w preparatach do pielęgnacji skóry i włosów tworzy na powierzchni warstwę okluzyjną (film), która zapobiega nadmiernemu odparowywaniu wody z powierzchni (jest to pośrednie działanie nawilżające), przez co kondycjonuje, czyli zmiękcza i wygładza skórę i włosy. Nadaje połysk włosom. Zmniejsza TEWL (transepidermalną utratę wody), wpływając pośrednio na nawilżenie skóry.

Bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo składnika
Cholesterol jest bezpieczny do stosowania w produktach kosmetycznych. Nie podlega żadnym ograniczeniom. Cosmetic Ingredient Review: Bezpieczeństwo Cholesterolu zostało ocenione przez panel ekspertów Cosmetic Ingredient Review (CIR). Badanie kliniczne w celu oceny bezpieczeństwa stosowania miejscowo cholesterolu przeprowadzono z produktami, które w swojej formule zawierały Cholesterol. Produkty te były w minimalnym stopniu czynnikiem podrażniającym skórę, natomiast nie wykazały potencjału uczulającego ani fotouczulającego. Na podstawie danych naukowych stwierdzono, że składnik można bezpiecznie stosować w produktach kosmetycznych.

Bezpieczeństwo czystej substancji
Brak klasyfikacji jako substancja niebezpieczna zgodnie z przepisami chemicznymi.

Alergiczność

  • brak danych
  • brak alergiczności
  • potencjalny
  • alergen

Wpływ na środowisko

Brak informacji o wpływie na środowisko.

Pochodzenie

roślinne, zwierzęce

Źródła danych

Ciekawostki

Cholesterol jest składnikiem ludzkiego sebum i cementu międzykomórkowgo warstwy rogowej naskórka. Jest niezbędny do budowy i utrzymania błon komórkowych oraz pełni ważną role jako budulec dla hormonów i witamin.

Analizuj składy kosmetyków!

Aplikacja dostępna jest na telefonach z system Android oraz iOS. Wystarczy, że klikniesz poniżej w jeden z wybranych systemów, a zostaniesz przeniesiony bezpośrednio do sklepu, by móc pobrać aplikację na swój telefon.

Laureth-4

Zobacz