Grupa funkcyjna

  • Składniki bazowe
  • Składniki aktywne
  • Konserwanty
  • Filtry UV
  • Barwniki
  • Substancje zapachowe

Funkcja w produkcie

Zagęszcza i stabilizuje fazę wodną kosmetyków.

Działanie kosmetyczne

Substancja nawilżająca, chroni naskórek przed utratą wody. Uelastycznia, zmiękcza i ujędrnia naskórek. Wiąże wodę, dzięki czemu napina oraz wygładza skórę, zapobiega powstawaniu zmarszczek. Łagodzi stany zapalne, wykazuje działanie gojące. Substancja antystatyczna – zapobiega elektryzowaniu się włosów.

Bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo składnika
Hyaluronic Acid jest bezpiecznym składnikiem do stosowania w produktach kosmetycznych. Cosmetic Ingredient Review w 2009 r. dokonał przeglądu dostępnej literatury naukowej dotyczącej kwasu hialuronowego i uznał go za bezpieczny składnik kosmetyczny. Panel ekspertów CIR dokonał przeglądu ostrych, krótkoterminowych i przewlekłych badań toksykologicznych i stwierdził, że nie wykazały one żadnych powodów do niepokoju. Kwas hialuronowy ma również zastosowania medyczne, w których jest wstrzykiwany do organizmu. W 2000 roku na 262 000 zgłoszeń zgłoszono 144 działania niepożądane wynikające z zastrzyków medycznych kwasu hialuronowego. Większość reakcji ustąpiła w ciągu 2 tygodni. W zgłoszeniach przypadków niepożądanych skutków działania kwasu hialuronowego, które się pojawiły, większość dotyczyła jego stosowania w leczeniu choroby zwyrodnieniowej stawów lub do powiększania tkanek, a wszystkie te przypadki dotyczyły zastrzyków, a nie stosowania miejscowego. Ponadto nie zgłoszono żadnych reakcji na miejscowo stosowany kwas hialuronowy, co dodatkowo potwierdza, że ​​kwas hialuronowy w ilościach obecnie stosowanych w kosmetykach nie powinien budzić obaw.

Bezpieczeństwo czystej substancji
Brak klasyfikacji jako substancja niebezpieczna zgodnie z przepisami chemicznymi.

Alergiczność

  • brak danych
  • brak alergiczności
  • potencjalny
  • alergen

Wpływ na środowisko

Brak informacji o wpływie na środowisko.

Pochodzenie

Roślinne, syntetyczne, zwierzęce

Źródła danych

Ciekawostki

Kwas hialuronowy ma również zastosowanie w medycynie. Jest stosowany w chirurgii oka oraz w leczeniu choroby zwyrodnieniowej stawu kolanowego. W zabiegach medycyny estetycznej wstrzykiwany pod skórę w celu tymczasowego wygładzenia zmarszczek.

Analizuj składy kosmetyków!

Aplikacja dostępna jest na telefonach z system Android oraz iOS. Wystarczy, że klikniesz poniżej w jeden z wybranych systemów, a zostaniesz przeniesiony bezpośrednio do sklepu, by móc pobrać aplikację na swój telefon.

Ceteth-14

Zobacz