Grupa funkcyjna

  • Składniki bazowe
  • Składniki aktywne
  • Konserwanty
  • Filtry UV
  • Barwniki
  • Substancje zapachowe

Funkcja w produkcie

Substancja do farbowania włosów w utleniających produktach do farbowania do włosów (prekursor).

Działanie kosmetyczne

Substancja utleniająca w farbach do włosów (prekursor). Nadaje włosom kolor. Dokładny uzyskany kolor zależy od innych składników użytych w preparacie i wyjściowego koloru włosów.

Bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo składnika
p-Phenylenediamine dozwolona jest do użycia jako substancja do farbowania włosów w utleniających produktach do farbowania oraz w produktach do farbowania rzęs. Cosmetic Ingredient Review: Panel ekspertów CIR ocenił dane naukowe i stwierdził, że p-fenylenodiamina jest bezpieczna jako składnik farb do włosów. Zauważono, że p-fenylenodiamina i jej sole są substancjami uczulającymi, które u niektórych osób mogą powodować alergie skórne. Stosowanie się do instrukcji zawartych na etykietach produktów do farbowania pozwoli zidentyfikować osoby z reakcjami podrażnienia i uczulenia oraz umożliwi im uniknąć znacznego narażenia.

Bezpieczeństwo czystej substancji
Zgodnie ze zharmonizowaną klasyfikacją i oznakowaniem (CLP) zatwierdzoną przez Unię Europejską, substancja ta jest toksyczna w przypadku połknięcia i wdychania. Powoduje poważne podrażnienie oczu. Substancja zastosowana w produktach kosmetycznych w odpowiednich warunkach nie powoduje takiego efektu. Klasyfikacja CLP odnosi się wyłącznie do substancji w czystej postaci.

Alergiczność

  • brak danych
  • brak alergiczności
  • potencjalny
  • alergen

Wpływ na środowisko

Zgodnie ze zharmonizowaną klasyfikacją i oznakowaniem (CLP) zatwierdzoną przez Unię Europejską, substancja ta jest bardzo toksyczna dla organizmów wodnych, ma długotrwałe skutki dla środowiska wodnego. Klasyfikacja CLP odnosi się wyłącznie do substancji w czystej postaci.

Pochodzenie

syntetyczne

Źródła danych

Ciekawostki

P-Fenylenodiamina jest składnikiem farb do włosów, stosowanym w recepturach trwałych farb do włosów, kolorów i odcieni. Preparaty do farbowania włosów można podzielić na trzy kategorie – tymczasowe, półtrwałe i trwałe farbowanie włosów. Preparaty do trwałego farbowania włosów są często określane jako utleniające farby do włosów, które są sprzedawane jako produkty dwuskładnikowe. Jeden składnik zawiera związki (prekursory), które stają się barwnikami, a drugi składnik to stabilizowany roztwór nadtlenku wodoru. Oba składniki miesza się bezpośrednio przed użyciem. Tworzenie koloru – właściwych barwników następuje po połączeniu składników. Bezbarwne prekursory są utleniane przez nadtlenek wodoru, tworząc duże cząsteczki barwiące. Kolor, który powstaje, zależy od zestawu i proporcji prekursorów i dodatku bezpośrednich barwników obecnych w roztworze do farbowania, a także od pH roztworu do farbowania i czasu kontaktu z włosami.

Analizuj składy kosmetyków!

Aplikacja dostępna jest na telefonach z system Android oraz iOS. Wystarczy, że klikniesz poniżej w jeden z wybranych systemów, a zostaniesz przeniesiony bezpośrednio do sklepu, by móc pobrać aplikację na swój telefon.

Cymbopogon Flexuosus Oil

Zobacz